Gwiazdka Hand Made: Międzynarodowy Dzień bez Zakupów

Dzisiaj przypada Dzień bez Zakupów. To również wspaniała okazja, aby zainteresować się wytwarzaniem produktów hand-made.

Międzynarodowy Dzień bez Zakupów jest obchodzony od ponad dwudziestu lat. Zwyczaj Buy Nothing Day powstał w Stanach Zjednoczonych w proteście przed nadmierną konsumpcją, której największym świętem jest oczywiście Czarny Piątek.

Idea Dnia bez Zakupów jest taka, żeby nie poświęcić chociaż tej jednej soboty na cotygodniowy spacer po centrum handlowym, lecz spędzić wolny czas aktywnie, spotykając się z rodziną lub przyjaciółmi. I oczywiście zastanowić się nad tym, jak nasze działania wpływają na społeczność – zarówno tę lokalną, jak i w większej skali.

Taka chwila refleksji jest z pewnością potrzebna, biorąc pod uwagę nadchodzącą Gwiazdkę i związany z nią szał zakupów.

Świąteczne życzenia hand made

Jedną z rzeczy, które często kupujemy przed Świętami, chociaż jej zrobienie jest dziecinnie proste, jest kartka z życzeniami. Sama ostatnio zachęcałam Cię do przyjrzenia się świątecznej ofercie niewielkich polskich sklepików internetowych, które proponują małe dzieła sztuki. Tym razem proponuję Ci trochę większe wyzwanie – ręcznie robione życzenia!

Do ich wykonania może przydać się praktycznie wszystko. Guziki, skrawki materiału, gazety, nici, koronka… i oczywiście papier.

kartki hand made

W zależności od Twojego gustu możesz wykonać minimalistyczną kartkę z zawijasem w kształcie choinki lub barokową kompozycję. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia i ewentualnie rozmiar przesyłki.

Im więcej serca i własnych pomysłów włożysz w tworzenie kartek, tym lepiej. Nie chcę Ci narzucać konkretnych pomysłów. Jeżeli jednak brak Ci weny, możesz zainspirować się najciekawszymi propozycjami, jakie znalazłam w internecie:

Z pewnością nie muszę Ci przypominać, że domowa produkcja kartek może być świetnym sposobem na wspólne spędzenie popołudnia z rodziną. Dzieci z pewnością wykażą się ogromnym zapałem i nieskończoną ilością pomysłów!

kartki hand made

Oczywiście kartek hand made nie musisz wykonywać samodzielnie. Bardzo dobrym pomysłem jest też zakup życzeń robionych ręcznie przez podopiecznych i wolontariuszy wielu organizacji dobroczynnych (np. Fundacji Dziecięca Fantazja, Fundacji Niesiemy Nadzieję lub Fundacji Riklonis). W ten sposób już sam zakup kartki sprawi, że ktoś będzie odrobinę szczęśliwszy w te Święta!

Kartki hand made z pewnością sprawią mnóstwo przyjemności każdemu odbiorcy. Jednak pamiętaj, że ładne opakowanie to tylko wstęp do tego, co powinno znaleźć się w środku!

Koniecznie podziel się również innymi ciekawymi pomysłami na ręcznie robione życzenia świąteczne. Każdy z nas szuka czegoś wyjątkowego dla swoich bliskich!

Zdjęcia: Cinty Ionescu (1 i 2)

Podziel się!
Facebook
Google+
Google+
RSS
Newsletter
SHARE

RelatedPost

4 odpowiedzi do artykułu “Gwiazdka Hand Made: Międzynarodowy Dzień bez Zakupów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *