O mnie

Witaj na blogu Wolno Mi. Bardzo się cieszę, że tu trafiłeś!

Nazywam się Hanna Misiak. Zajmuję się prawami i ochroną konsumenta.

Do zainteresowania się tą tematyką jeszcze kilka lat temu skłoniły mnie powtarzające się przypadki naruszenia moich praw przez przedsiębiorców. Ze wszystkich sporów udało mi się wyjść obronną ręką, jednak zrozumiałam, że osoba z mniejszą znajomością obowiązujących przepisów prawa może sobie nie poradzić, godząc się na powtarzające się nadużycia.

Robieżność między treścią aktów prawnych a konsumencką codziennością okazała się dla mnie na tyle ciekawa, że obecnie prowadzę nad nią badania w ramach studiów doktoranckich na Uniwersytecie Gdańskim.

Spory w sprawach konsumenckich zazwyczaj dotyczą niewielkich kwot, co sprawia, że konsumentowi nie opłaca się szukać profesjonalnej pomocy prawnej. Jednocześnie zdarzają się na tyle często, że umiejętność ich samodzielnego rozwiązania jest bardzo przydatna.

Mam nadzieję, że dzięki lekturze wpisów na Wolno Mi poznasz swoje prawa konsumenckie. Jeżeli nie znajdziesz na blogu treści pozwalającej na rozwiązanie konkretnego problemu, daj mi znać, o czym chciałbyś jeszcze poczytać.